ATRAKCJE › REJSY Przeżyj z nami morską przygodę tego lata

 

 

REJSY Z DZIWNOWA

Przy Wybrzeżu Kościuszkowskim cumują statki wycieczkowe zbudowane na wzór okrętów pirackich. Wszyscy chętni mogą wypłynąć nimi w morze albo dotrzeć do niedalekiego Kamienia Pomorskiego. Statek przepływa nawet pod kolejną atrakcją Dziwnowa, którą jest most zwodzony na rzece Dzwinie, łączący stały ląd z wyspą Wolin. Żeglując nim można przyjrzeć się spektakularnej akcji podnoszenia przęsła 35-tonowego mostu, który jest rzadkim w Europie przykładem podobnych pomników techniki. Most powstał w wyniku przebudowy starszego, drewnianego mostu ze zwodzonym przęsłem wzniesionego tu po wojnie. Zastąpił ten, na deskach którego kręcono jeden z odcinków kultowego serialu „Czterej pancerni i pies”.

REJS Z MIĘDZYZDROJÓW

Ciekawą propozycją na spędzenie wolnego czasu jest krótki rejs wycieczkowy statkiem. Na pokładzie czeka na Was dobrze zaopatrzony bar. Rejs, to nie tylko piękne widoki i jedzenie, to również specjalny program rozrywkowy zaplanowany przez organizatorów . Fajna atmosfera, dobre jedzenie i napoje oraz świetne widoki.

CESARSKIE KURORTY W NIEMCZECH

Piękne malownicze, nadmorskie miejscowości: Ahlbeck, Heringsdorf i Bansin położone Wyspie Uznam zachęcają do wyruszenia na krótką zagraniczną wycieczkę statkiem. Miasteczka oddalone są od Świnoujścia zaledwie o kilka kilometrów, a statki pływają tam kilka razy dziennie.

BORNHOLM

Niedaleko, bo zaledwie 100 kilometrów od naszego wybrzeża leży najpiękniejsza i najcieplejsza wyspa Bałtyku - Bornholm. Podobno, gdy Bóg stworzył Danię, zostało mu jeszcze kilka pięknych kawałków, które rzucił w morze. Tak powstał Bornholm przez Duńczyków zwany "Słoneczną Wyspą" lub "Majorką Północy", bo ma najwięcej pogodnych dni w całej Danii. Za sprawą ciepłego klimatu, tak odmiennego niż w reszcie kraju, na Bornholmie rosną nawet figi.

WODOLOTEM Z ŚWINOUJŚCIA DO SZCZECINA

Nowa, reaktywowana po latach atrakcja turystyczna - regularne połączenie drogą wodną Szczecin-Świnoujście. Przed laty rejsy wodolotami były wielką atrakcją turystyczną miasta. Podróż trwa trochę ponad godzinę. Jednostka może zabrać na pokład 120 osób. Porusza się z prędkością ok. 70 km na godzinę, ma 35 m długości i prawie 10 m szerokości. Napędzana jest dwoma silnikami o mocy 1200 kM każdy i wyposażona m.in. w radar, system nawigacji satelitarnej GPS a także elektroniczną mapę.

ŻAGLE W MIĘDZYWODZIU

Miłośnicy wodnych sportów, oprócz morza mogą korzystać tu z wód Zalewu Kamieńskiego, u brzegu którego położony jest gruntownie zmodernizowany i dostosowany do europejskich standardów pirs dla żeglarzy.

RYBY

Z Międzywodzia i Dziwnowa można wypłynąć także na całodzienne połowy ryb na pełnym morzu. Prawdziwa dalekomorska przygoda.